به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دویست و چهارمین جلسه هیات رییسه دانشگاه آزاد اسلامی به ریاست دکتر حمید میرزاده و حضور سایر اعضا در محل سازمان مرکزی دانشگاه برگزار شد.
در ابتدای این جلسه رئیس دانشگاه آزاد اسلامی به شعر مرحوم شهریار در وصف حضرت امیرالمومنین(ع) اشاره کرد و آن را به عنوان شعری ماندگار در تاریخ ادبیات ایران دانست و گفت: «نشانه‌های بسیاری وجود دارد که اینگونه اشعار مانند ترکیب بند محتشم در وصف امام حسین(ع) ناشی از یک ارتباط قوی با منشا هستی و امور معنوی و الهامات الهی است که درس آموز است.»
میرزاده با تبریک میلاد مسعود مولی‌الموحدین حضرت علی(ع) گفت: «امیدواریم با پیروی از ایشان کارهای خود را در راستای جلب رضایت خدا و مردم به کار گیریم.»

او ادامه داد: «صرفه‌جویی به عنوان یک ضرورت جدی عملیاتی باید در راس امور دانشگاه قرار بگیرد تا هزینه‌های دانشگاه کاهش یابد و حرکت در مسیر اصلی آموزش، پژوهش و کارآفرینی تسهیل شود.»

در این جلسه کلیات طرح شناسایی و معرفی نخبگان فارغ‌التحصیل دانشگاه آزاد اسلامی که در عرصه‌های مختلف علمی، پژوهشی، هنری، فرهنگی، ورزشی و اجتماعی موفقت‌های چشمگیری داشته‌اند تصویب و مقرر شد برای بررسی بیشتر جزییات به کمیسیون تخصصی مربوطه ارجاع داده شود.

تصویب راه‌اندازی دوره‌های آموزشی کوتاه‌مدت در حوزه‌های تاریخ، فرهنگ و هنر ایرانی اسلامی

همچنین براساس گزارش سرپرست معاونت دانشجویی و فرهنگی، با اجرای طرح کارت هوشمند دانشجویی، همه خدمات دانشجویی در همه حوزه‌ها پوشش داده می‌شود.
براساس گزارش معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی نیز، تسریع در روند رسیدگی به پرونده‌های جذب هیات علمی گروه پزشکی برای تسریع در کیفیت‌افزایی آموزش و پژوهش تصویب شد.
همچنین در این جلسه، دکتر محمدرضا کشاورزی، رییس واحد الکترونیکی، دکتر حسین ابراهیمی مدیر کل امور بین‌الملل، دکتر حسینی مدیر‌کل توانمندسازی و دکتر احمد شمس، رییس واحد تهران مرکز و رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران گزارشی از آموزش‌های صورت گرفته از طریق شبکه بین‌الملل با تکیه بر تاریخ و فرهنگ ایران و اسلام و ترویج زبان فارسی ارائه دادند. براساس این گزارش در حال حاضر 9هزار دانشجوی غیر‌ایرانی در واحدها و دفاتر دانشگاه آزاد اسلامی در داخل و خارج از کشور مشغول به تحصیل هستند.
براساس مصوبه هیات رییسه مقرر شد علاوه بر دوره‌های آکادمیک، دوره‌های کوتاه مدت نیز در رشته‌ها و حوزه‌های مربوط به تاریخ، فرهنگ ایران و هنر ایرانی اسلامی و نیز زبان و ادبیات فارسی برای فارسی زبانان مقیم خارج به همت شبکه الکترونیکی ایجاد شود.
با توجه به پیشنهاد معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی مقرر شد برای افزایش کیفیت محصولات دانش‌بنیان و تسهیل در راه‌اندازی فعالیت‌های دانش‌بنیان، مرکز ارزیابی و امکان‌سنجی و مرکز حقوقی پارک علم و فناوری بعد از تهیه بخشنامه، به ارائه خدمات به داوطلبان فعالیت‌های دانش‌بنیان و شرکت‌های دانش‌بنیان بپردازند. 

   1396/1/26 14:47    تعداد بازدید :  24

تعداد بازدید : 24
Rating: 1/10 (تعداد آرا 1 نفر )