پرچم‌های عزای حسینی در واحد دامغان برافراشته شد.
دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان در آغاز محرم، با فضاسازی و برنامه‌ریزی مدون، آماده‌ی سوگواری بر اباعبدالله الحسین (ع) و یاران باوفایش شد.
به گزارش خبرنگار آنا، محرم، ماه سوگ و ماتم بر مظلومترین واژه‌ی خلقت و هنگام سوگواری بر شاخصه‌ی بی‌بدیل وفاداری، حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و برادر گرانقدرش حضرت ابوالفضل العباس (ع) و یاران وفادارشان، با سیاه‌پوش کردن محیط، نصب پرچم عزا در سایت مرکزی، برپایی منبر روضه‌ی حسینی، توزیع نذری و برپایی ایستگاه صلواتی در واحد دامغان آغاز شد. 
در این واحد منطبق با برنامه هفته احیای امر به معروف و نهی از منکر نیز سخنرانی و آموزش ضمن خدمت با محوریت  شناخت امر و نهی الهی برنامه ریزی شده است.
برنامه عزاداری واحد دامغان در ایام محرم به رسم سال‌های گذشته با قرائت زیارت عاشورا در مسجد الغدیر آغاز می‌شود و با مداحی و سوگواری بر شهدا کربلا و صرف صبحانه‌ی نذری همکارن به پایان می‌رسد.
معاون دانشجویی، فرهنگی واحد دامغان در حاشیه مراسم روز نخست گفت: «فرهنگ عاشورا مانند قهرمانان عاشورا مظلوم و نجیبند و باید تلاش جدی داشت تا فلسفه‌ی قیام عاشورا بر همه جهانیان معرفی شود.»
داود داداش نژاد خاطر نشان کرد: «با برنامه‌های عاشورایی به دنبال آن هستیم به معرفت بالا در فلسفه‌ی قیام عاشورا دسترسی داشته باشیم.»
معاون دانشجویی فرهنگی واحد دامغان بزرگ‌ترین برنامه‌ی سال جاری را حضور دسته‌های عزاداری در محیط دانشگاه اعلام کرد و گفت: «امسال در سومین روز از محرم، پذیرای دسته‌های عزاداری از تکایا شهری به همراه جمعیت دانشجویی و پرسنلی هستیم و با تجمع در جوار شهدا گمنام دانشگاه به سوگواری می‌پردازیم.»
   1395/7/12 14:13    تعداد بازدید :  7

تعداد بازدید : 7
Rating: 5/10 (تعداد آرا 6 نفر )