دکتر حسین عباسپور رییس شورای پژوهش و فن آوری دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان:
«فعالیتهای آزمایشگاه های همکار آزاد(ساها) در راستای تأمین درآمدهای غیرشهریه ای باید در استان گسترش یابد.»
جلسه شورای پژوهش و فن آوری دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان با حضور معاونین پژوهشی واحدهای تابعه در واحد دامغان برگزار شد.
دکتر حسین عباسپور رییس واحد دامغان و رییس شورای پژوهش و فن آوری استان سمنان در این جلسه ضمن تبریک فرا رسیدن ماه مبارک رمضان و آرزوی قبولی طاعات وعبادات حاضرین در جلسه گفت: پروژه ساها یا به عبارتی سامانه آزمایشگاه های همکار آزاد، در راستای فعالیت اقتصاد دانش بنیان و استفاده از پتانسیل های موجود واحدهای دانشگاهی در دستیابی به منابع مالی غیر شهریه ای راه اندازی شده است و واحدهای دانشگاهی بایستی با توجه به زیرساختهای موجود در شهرها و دانشجویان و مراکز تحقیقاتی دیگر از جمله مراکز صنعتی و کارخانجات، خدمات موجود خود در قالب بهره گیری از تجهیزات آزمایشگاه ها و کارگاه ها را به این مراکز ارائه نمایند.
رییس شورای پژوهش و فن آوری استان سمنان در ادامه میزان درآمدزایی واحدهای استان در خصوص پروژه ساها را بررسی کرد و گفت: در استان سمنان بایستی فعالیتهای آزمایشگاه های همکار آزاد(ساها) در راستای تأمین درآمدهای غیرشهریه ای گسترش یابد. براساس مصوبه گردهمایی معاونین پژوهشی، بایستی کمیته ساها فعال شود و درخواستهای خرید در کمیته مصوب وسپس به سازمان مرکزی ارسال گردد. وی در ادامه به تحلیل راهکارهای درآمد زایی، ارتقاء زیر ساختهای آزمایشگاهی، استاندارد سازی دستگاه ها وتجهیزات بر اساس ایزو 17025، آزمایشگاه همکار  و رفع مشکلات موجود پرداخت و گفت : کلیه واحدها در خصوص تعیین تکلیف و فعال سازی و یا واگذاری مجلات غیر فعال به واحدهای دیگر با روسای واحد هماهنگی واعلام گزارش نمایند.
در ادامه جلسه اعضا به بررسی مشکلات موجود در زمینه پروژه ساها در شهرهای تابعه استان پرداختند و پیرامون به روز رسانی مجلات بی اعتبار، توسعه پروژه های درآمدزایی، بروز رسانی سامانه Azad Expo ، ارائه برنامه عملیاتی پژوهشی و پروژه های پژوهشی واحدهای استان سمنان بحث و تبادل نظر کردند.
   1395/3/24 12:17    تعداد بازدید :  3

تعداد بازدید : 3
Rating: 0/10 (تعداد آرا 0 نفر )