افزایش تعاملات بین المللی واحد دامغان در زمینه جذب دانشجوی خارجی و ایجاد منابع غیر شهریه ای
در راستای افزایش تعاملات بین المللی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان و به منظور توسعه فعالیت های علمی و جذب دانشجو و توسعه منابع غیر شهریه ای، جلسه ی مشترکی با حضور مسئولین واحد دامغان و دانشگاه غالب هرات، بزرگترین دانشگاه غیر انتفاعی کشور افغانستان، در دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان  برگزار شد.
دکتر حسین عباسپور رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان در این نشست بیان کرد: واحد دامغان در زمینه توسعه فعالیتهای علمی و پژوهشی تعاملات مناسبی با سایر دانشگاه های معتبر جهان داشته است که برگزاری یک همایش بین المللی با حضور بیش از 20 پژوهشگر از سایر کشورها در زمینه مایکوتوکسین ها و نیز مشارکت در برگزاری همایش معماری در کشور ایتالیا از جمله این فعالیت ها می باشد. در حال حاضر نیز به منظور جذب دانشجوی خارجی خواستار افزایش تعاملات با کشورهای همسایه ایران هستیم و با توجه به وجود زیرساخت های مشترک باکشور افغانستان، این جلسه را با مسئولین دانشگاه غالب هرات برگزار نمودیم.
رییس واحد دامغان در ادامه ضمن بررسی راهکارهای عملی افزایش تعامل با دانشگاه غالب هرات گفت: دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان زیرساختهای مناسبی به لحاظ علمی، پژوهشی، دانشجویی و فرهنگی دارد که وجود بیش از 25رشته گرایش درمقطع دکتری تخصصی، یک رشته دکتری حرفه ای(داروسازی) و بیش از 54 رشته کارشناسی ارشد، حاکی از توسعه مطلوب این واحد دانشگاهی در زمینه آموزشی و تحصیلات تکمیلی می باشد. وی خاطرنشان کرد: واحد دامغان به لحاظ برخی از رشته های آموزشی علی الخصوص در رشته های حقوق، علوم پایه و کشاورزی، در سطح کشور جایگاهی خاص و ویژه دارد و می توانیم در این رشته ها پذیرای دانشجویان در عرصه بین المللی باشیم.
دکتر غلام سعید غالب رییس دانشگاه غالب افغانستان نیز در این جلسه گفت: دانشگاه غیرانتفاعی غالب افغانستان در دو شهر هرات و کابل شعبه دارد و با هفت سال سابقه فعالیت در کشور افغانستان، اولین و بزرگترین دانشگاه غیر انتفاعی این کشور می باشد. وی خواستار افزایش تعاملات و استفاده از خدمات آموزشی و پژوهشی واحد دامغان بود و مسئولین این واحد دانشگاهی را جهت بازدید از امکانات دانشگاه غالب، به کشور افغانستان دعوت نمود تا این تعاملات بصورت دو سویه ایجاد شده و تداوم یابد.
رییس دانشگاه غالب افغانستان در ادامه رشته های مطرح این دانشگاه را برشمرد و گفت: رشته های پرستاری، دندانپزشکی، اقتصاد، فارماسیوتیک، علوم سیاسی، کامپیوتر و ... جزء رشته های برتر این دانشگاه هستند.
هیأت افغان پس از بازدید از امکانات آزمایشگاهی، کارگاهی، دانشکده ها و فعالیت های فرهنگی و آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان، با تکیه بر گسترش روابط فی مابین خواستار افزایش تعاملات در زمینه معرفی و آموزش دانشجویان دوره های متعدد جهت تحصیل در واحد دامغان، ارائه مشاوره و راه اندازی خدمات آزمایشگاهی در دانشگاه غالب هرات، معرفی استاد و آموزش دانشجویان در هرات و نهایتاً گسترش روابط تجاری و پیگیری امور تولید مواد مؤثره از گیاهان دارویی و تهیه داروهای گیاهی شدند.


 
 
   1395/3/24 10:54    تعداد بازدید :  17

تعداد بازدید : 17
Rating: 0/10 (تعداد آرا 0 نفر )