سید رضا جزء مومنی معاون دانشجویی فرهنگی واحد دامغان:
تفسیرموضوعی و تحلیل نکات اجتماعی قرآن کریم در دانشگاه ها طی ماه مبارک رمضان ، راهگشا آدمی در مسیر تکامل است .
همزمان با سراسر کشور پنجمین دوره طرح قرآنی –فرهنگی: رمضان، بهار قرآن، با برگزاری دوره آموزشی تفسیر سوره حجرات در دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان آغاز شد.
سیدرضا جزء مومنی معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان با اعلام خبر فوق گفت: ماه مبارک رمضان ماه خوبی هاست. ماهی سراسر اشارت از سوی حضرت دوست برای بندگان است که، بدانند لطف، رحمت و آمرزش خداوند همواره شامل حال آنان خواهد بود، به شرطی که بندگان نیز به الطاف الهی امید داشته باشند و مأیوس نگردند. در این ماه که ماه پاکی ها و شکوه بندگیست فرصتی متعالی خواهد بود تا با قدرت تعقل، در فلسفه خلقت و زندگی به تفکر بنشینیم.
معاون دانشجویی فرهنگی واحد دامغان در ادامه به اهمیت قرآن پژوهی در دانشگاه های کشور اشاره کرد و گفت: در جامعه دانشگاهی کشور بایستی از آموزه های قرآنی درس گرفت و از این منظر تفسیر موضوع قران و بویژه تفسیر اجتماعی آن بسیار اهمیت پیدا می کند. دانشگاه آزاد اسلامی طی سالهای اخیر در ماه مبارک رمضان برنامه های مدونی را پی ریزی کرده که در قالب یک طرح جامع با عنوان طرح رمضان، بهار قرآن ارائه نموده است. در پنجمین دوره طرح رمضان، بهار قرآن، تفسیر موضوعی قرآن کریم با تفسیر سوره مبارکه حجرات اجرا می گردد.
جزء مومنی سوره حجرات را سوره اخلاق و ادب نامید و ادامه داد: این سوره مشتمل بر مسائلی از احکام دین است. احکامی که با آنها سعادت زندگی فردی انسان تکمیل می‌شود و نظام صالح و طیّب مستقر می‌گردد.
در دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان طی ایام ماه مبارک رمضان همه روزه پس از نماز ظهر و عصر استادان، کارکنان ودانشجویان این واحد دانشگاهی در مسجد الغدیر گردهم می آیند و از منبر حجت الاسلام و المسلمین اسماعیلی کریزی به عنوان مدرس این دروه آموزشی بهرمند می شوند.
وی همچنین خاطرنشان کرد که برنامه های متنوع دیگری نیز از جمله مسابقات فرهنگی، مسابقه نقاشی، برگزاری مراسم جشن تکلیف فرزندان پرسنل، نمایشگاه های فرهنگی و اطعام روزه داران از محل نذورات مقبره الشهدا و احیاء لیالی قدر نیز از دیگر برنامه های حوزه فرهنگی واحد دامغان در ماه مبارک رمضان می باشد.


 
   1395/3/22 14:06    تعداد بازدید :  113

تعداد بازدید : 113
Rating: 0/10 (تعداد آرا 0 نفر )