کسب عنوان مقاله برتر سومین جشنواره فناوری نانو
توسط عضو هیات علمی گروه علوم و صنایع غذایی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان
سومین جشنواره فناوری نانو دانشگاه آزاد اسلامی با حضور پژوهشگران کشور در دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام خمینی(ره) برگزار شد.
دکتر عبدالرضا محمدی نافچی عضو هیأت علمی گروه علوم و صنایع غذایی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان با ارائه مقاله ای تحت عنوان" Functional, thermal and antimicrobial properties of soluble soybean polysaccharide biocomposites reinforced by nano TiO2 " با محوریت نانوزیست، در این جشنواره شرکت کرد و توانست عنوان مقاله برتر این حوزه را به خود اختصاص دهد.
شایان ذکر آنکه اولین دوره از جشنواره فناوری نانو دانشگاه آزاد اسلامی در سال ۱۳۹۳ به میزبانی واحدهای علوم دارویی و تهران مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی برگزار گردید و سال ۱۳۹۴ نیز دومین دوره این مسابقه سراسری و جشنواره به میزبانی واحد تهران جنوب برگزار شد.
 
هدف از برگزاری این جشنواره شناسایی قابلیت‌های واحد‌های دانشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی، حمایت از توسعه علم، فناوری و تجاری‌سازی محصولات نانو، هدایت و تشویق واحد‌های دانشگاهی و پژوهشگران این عرصه نوین علمی به سمت فناوری نانو است.
محورهای علمی سومین جشنواره فناوری نانو دانشگاه آزاد اسلامی  شامل نانوشیمی، نانوفیزیک، نانوزیست، نانومواد، نانوالکترونیک، نانوپزشکی و نانومحاسباتی بود که از بین آثار ارسالی، برترین مقالات، طرح پژوهشی، کتاب، پایان‌نامه، مجله، اختراع، پیش محصول، واحد فناور، شرکت دانش‌بنیان و پژوهشگران برتر توسط هیأت داوران معرفی و از آن‌ها در این جشنواره قدردانی شد.
در حاشیه جشنواره برگزاری کارگاه های آموزشی با موضوعات «آشنایی با مفاهیم و کلیات مالکیت فکری و ثبت اختراع» «نانو‌پوشش‌ها»، «‌راه‌اندازی کسب‌و‌کارهای نوپا با نگاه ویژه به فناوری نانو» و «کاربردهای میکروسکوپ نیروی اتمی(AFM)  در فناوری نانو» از دیگر برنامه های سومین جشنواره فناوری نانو بود
.
   1395/3/17 10:12    تعداد بازدید :  88

تعداد بازدید : 88
Rating: 0/10 (تعداد آرا 0 نفر )