دیدار رییس نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان و هیأت رییسه واحد دامغان
با خانواده شهید مدافع حرم، سعید علیزاده
حجت الاسلام و المسلمین دکتر کهساری مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان و اعضای هیأت رییسه واحد دامغان، با خانواده شهید سعید علیزاده، شهیدمدافع حرم شهرستان دامغان دیدار کردند.
دکتر کهساری دراین دیدار صمیمانه مقام شهادت را ارزشمند و از شاخصه های ادبیات دینی و اعتقادی خواند و گفت: جز پروردگارهیچ یک از بندگان خدا توان توصیف این مقام را ندارند و تنها ائمه معصومین(ع) و کسانی که وحی دریافت می نمایند وعلم الهی دارند به درجه توصیف این مقام والا دست پیدا می کنند. خداوند در قرآن می فرماید: در مورد شهدا صحبتی نکنید و نگویید که آنان مرده اند زیرا آنها زنده اند لیکن حیاتشان را شما درک نمی کنید. پس می­توان با قاطعیت عنوان کردکسانیکه به شهدا وابسته اند از این حیات روحانی نفع می برند.  
وی خطاب به مادر شهید سعید علیزاده گفت: بدانید آنچه را که این شهید طی دوره حیات با برکتش به شما عطا می نمود، هزاران برابرش را با شهادتش نصیبتان کرده است و شما از جایگاه رفیع و بلندی بهره مند هستید. شهدای مدافع حرم در واقع ابتدا در خود تحول ایجاد نمودند و سپس با شهادتشان در جامعه تحول و شور و شعوری شگرف آفریدند و این مطلب در تشییع پیکر پاک این شهدا تجلی می نماید که شوق مردم در کل شهرستان ها جهت شرکت در این مراسم بسیار وصف ناپذیر و کم نظیر است.
مسئول دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان همچنین ادامه داد: شهدا پس از شهادتشان دیگر متعلق به ما نیستند، آنها الهی شده اند و متعلق به پروردگار هستند و شهدایی که در راه خداوند و دفاع از حرم اهل بیت عصمت وطهارت(ع) شهید می شوند به تعالی و اوج رسیده اند و این تعالی همان است که شهید سعید علیزاده هم بدان دست یافته است  و امیدواریم که شفیع ما در آخرت باشند و البته این عنایت از رهگذر تربیت صحیح پدر و مادر بزرگوارشان نشات گرفته است.
سید رضا جزء مومنی معاون دانشجویی فرهنگی واحد دامغان نیز دراین دیدار با تشکر از خانواده شهید که پذیرای مسئول محترم دفتر نمایندگی مقام معظم رهبری و هیات رییسه واحد دامغان شدند، گفت: شهدای مدافع حرم افتخاری بزرگ در دل تاریخ این مرز و بوم هستند. افتخاری که به یک خانواده تعلق ندارد، بلکه متعلق به یک ملت است. شوری که شهید سعید علیزاده در دامغان با شهادتش ایجاد کرد کم نظیر بود و می توان گفت که در روز خاکسپاری پیکر مطهر این شهید، عاشورایی دراین شهر برپا شد. برخی به غلط بر این عقیده اند که شهدا به تاریخ سپرده شده اند ولی باید بطور قطع و یقین گفت: رد پایی پر رنگ و بارز از شهادت، ایثار و جوانمردی آنان زندگی و فرهنگ این ملت را تحت تأثیر قرار داده و ما نیز بایستی به دنیال این ردپا، مسیر تعالی و تذهیب نفس را مانند این عزیزان در پیش بگیریم.
معاون دانشجویی فرهنگی واحد دامغان شهدای مدافع حرم را معنای واقعی حماسه ای جاوید خواند و گفت: حماسه واقعی را این عزیزان خلق کردند که برای بقای ارزشهای نظام مبارزه کردند و به شهادت رسیدند که جزو مقدسات دینی مسلمانان است؛ آنان در راه اهل بیت(ع) شهید شدند و مقامی بس شامخ یافته اند.
در پایان این دیدار صمیمانه، مادر بزرگوار شهید سعید علیزاده، مدافع حرم از دامغان با بیان خاطراتی موثر از شهید یادآور شد: شهید سعید در 12 سالگی پدر گرانقدر خود را از دست داد و تا 27 سالگی در اوج تهذیب نفس به مقام والای شهادت رسید.
شهید، تفسیر بلند مهربانی و شکوه انسانیت و حضور در مجالس و  محافل دینی بود که به آرزوی وصال دست یافت.
    1395/3/5 12:33    تعداد بازدید :  323

تعداد بازدید : 323
Rating: 0/10 (تعداد آرا 0 نفر )