حسینی خواستار شد:

پیشگامی کانون دانشگاهیان در معرفی چهره‌های متخصص برای حل مشکلات

دبیرکل کانون دانشگاهیان ایران اسلامی تأکید کرد: کانون دانشگاهیان باید برای حل مشکلات و رسیدن به اهداف نظام در معرفی چهره‌های متخصص جوان، پیشگام باشد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از دامغان، سیدمحمد حسینی عصر دیروز در همایش کانون دانشگاهیان ایران اسلامی با حضور اعضا از دانشگاه‌های استان سمنان به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان گفت: وامدار شهدا هستیم و باید وظیفه خود را با روحیه بسیجی انجام دهیم؛ زیرا حجم دشمنی با انقلاب اسلامی گسترده است و دشمن با انواع شگردها به مبارزه با ما برخاسته و البته انقلاب اسلامی با هیچ انقلابی در جهان قابل مقایسه نیست؛ زیرا مردم ایران اسلامی بنا به منویات امام راحل و مقام معظم رهبری همیشه در  صحنه هستند و امروز با افتخار به ۴۰ سالگی از عمر بابرکت انقلاب اسلامی رسیده‌ایم.

وی به تعدادی از انقلاب‌های جهان معاصر اشاره و خاطرنشان کرد: ایران اسلامی در همه معادلات اساسی منطقه، نقش انحصاری و مؤثر دارد و بسیاری از کشورها درصددند تا با استفاده از دست‌آوردهای انقلاب اسلامی به مجموعه اهداف ملی خود دست یابند.

دبیرکل کانون دانشگاهیان ایران اسلامی اظهار کرد: دشمن با برنامه‌های مدوّن، جنگ و دروغ‌های رسانه‌ای، ظرفیت‌های در اختیار از فضای مجازی، شبکه‌های ماهواره‌ای و عوام‌فریبی بسیاری از حکومت‌های منطقه به‌ویژه عربستان، تلاش می‌کند از شگردهای مبتنی بر جاسوسی و بلواهای رسانه‌ای نیز استفاده کند و با طرح‌های متفاوت با تکیه به پیاده‌نظام‌های نفوذی، مأموریت‌های خود را ساماندهی و به انقلاب اسلامی ضربه وارد کند که به این اعتبار، ضرورت دارد به خودمان برگردیم و با قدرت مجلس شورای اسلامی و دولتمردان، زمینه نفوذ و بدسرشتی دشمن را کنترل کنیم.

حسینی افزود: دشمن با تخریب چهره‌ها، سعی می‌کند؛ حرف خود را به کرسی بنشاند و عده‌ای در داخل به این تلاش‌ها کمک می‌کنند و باید بدانیم که از مهم‌ترین وظایف ماست که مقابل دشمن، قدرتمندانه ظاهر شویم تا برکت‌های انقلاب، بیشتر از قبل نمودار شود و باید توجه داشت که توفیق افراد انقلابی و ارزش‌مدار در سایه‌ کار مؤثر، نمود پیدا می‌کند؛ بنابراین کم‌کاری، توجیه ندارد؛ زیرا دشمن در خارج از مرزها، کمربسته مقابل اهداف انقلاب اسلامی ایستاده است.

وزیر پیشین فرهنگ و ارشاد اسلامی یادآور شد: استادان باید اهل تحلیل و ریشه‌یابی مسائل باشند و با مباحث روشنگرانه، تلاش کنند تا اقتصاد ملی به شیوه‌ علمی، زمینه ایجاد تحولات شود و در مقابل سازماندهی و تفرقه‌افکنی دشمنان با استفاده از ابزار رسانه‌ای، سعی کنند؛ جوانان و دانشجویان را تحت تأثیر قرار دهند تا ما نیز با قدرت سازمان‌یافته جوانان، بتوانیم قدرت تقابل داشته باشیم.

حسینی به حل مشکل اشتغال تأکید کرد و گفت: جمع نیروهای مؤمن و اندیشمند و متعهدِ پای کار، می‌تواند با شناسایی درست اهداف به مقصد برسد و باید به جوانان فرصت داد و به متخصصان جوان اعتماد کرد تا با میدان دادن به جوان ایرانی، بتوانیم به اهداف برسیم؛ زیرا جوانان، قدرت تطبیق بیشتری با مسائل روز دارند و البته باید از اندیشه مجربان نیز استفاده کرد.

دبیرکل کانون دانشگاهیان ایران اسلامی افزود: کانون دانشگاهیان باید در معرفی چهره‌های متخصص جوان، پیشگام باشد و کانون می‌تواند وصول به اهداف را تسهیل کرده و به اعتبار دانایی و تخصص، پاسخگو  و روشنگر باشد.

در آغاز این جلسه،  نعمت‎‌الله نعمتی سرپرست واحد دامغان، بخشی از خدمات علمی و پژوهشی این واحد دانشگاهی در قالب ۶ دانشکده مصوب با بیش از ۱۶۰ رشته‌گرایش تحصیلی در مقاطع کاردانی تا دکتری تخصصی اشاره کرد و گفت: بنا به تفکرات  برجسته دکتر ولایتی و دکتر طهرانچی، دانشگاه در مسائل فرهنگی، سمت و سوی انقلابی‌تری را اخذ کرده و سرعت حرکت به سوی اهداف متعالی دانشگاه به چشم می‌آید.

نعمتی به  درآمدزایی غیر شهریه‌ای تأکید کرد و یادآور شد: با سه شرکت دانش‌بنیان و مرکز رشد علوم دارویی که اخیراً مجوز فعالیت خود را از وزارت بهداشت اخذ کرده و با تکیه به دانشجویان در مقاطع تحصیلات تکمیلی و اتکا به ظرفیت علمی و تجهیزاتی، تلاش می‌کنیم به اهداف دانشگاه کارآفرین نزدیک‌تر شویم.

سرپرست واحد دامغان افزود: در ایران اسلامی از نعمت امنیت برخورداریم و در زمینه‌های دفاعی، مطرح هستیم؛ ولی ضرورت دارد در دو بخش مهم فرهنگی در مقابله با ناتوی فرهنگی جهان و مشکلات اقتصادی هم بیشتر کار کنیم و با حل معضلات در این دو حوزه به توسعه دست‌آوردهای انقلاب در ۴۰سالگی بیندیشیم که این مسئله باید با همت استادان انقلابی، عملی و با قدرت جوانان ایرانی مستعد، فراگیر شود.

در بخش دیگری از این جلسه محمدجواد سعدی دبیر کانون دانشگاهیان ایران اسلامی در استان سمنان هم سخن گفت و بر ضرورت آگاهی‌افزایی به منظور پیشبرد اهداف اشاره کرد.

در این جلسه که به همت دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان برگزار شد؛ استادان عضو کانون از دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی استان سمنان حاضر بودند.

   1397/9/10 12:08    تعداد بازدید :  89

تعداد بازدید : 89
Rating: 0/10 (تعداد آرا 0 نفر )