نعمتی:

دانشگاه آزاد اسلامی محیطی اخلاق‌گراست 

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان، استادان و کارمندان را به حفظ اصول فرهنگی دعوت و دانشگاه آزاد اسلامی را محیطی اخلاق‌گرا معرفی کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از دامغان، نعمت‌الله نعمتی صبح امروز در جلسه شورای فرهنگی واحد دامغان، اظهار کرد: همگان، به‌ویژه استادان و کارکنان باید حرمت فرهنگی را حفظ کنند تا موجب اصلاح کلیات در زمینه‌های متعدد دانشگاهی، به‌ویژه در حوزه‌های آموزشی و پژوهشی شویم؛ زیرا ساختار دانشگاه آزاد اسلامی مبتنی بر دانش و توصیه‌های بزرگان دینی در ارتقای ضریب دانایی جامعه است.

سرپرست واحد دامغان افزود: بهترین امر به معروف، ریشه در رفتار ما دارد؛ بنابراین باید کارگاه‌های معرفتی ایجاد تا به تأمین قداست دانشگاه منتهی شود و همگان باید رشد معنوی داشته و استاد و کارمند باید تابع مقررات در بهترین شرایط از پوشش اسلامی باشیم و به‌عنوان معلم و کارمند مؤسسه آموزش عالی، وظیفه مضاعف داریم که تلاش فرهنگی داشته باشیم؛ زیرا دانشگاه آزاد اسلامی محیطی اخلاق‌گراست.

نعمتی، حوزه معاونت علمی را به برگزاری کارگاه‌های علمی به‌منظور توسعه تذکّر، ملزم کرد و از حوزه اداری مالی نیز خواست دوره‌های معرفتی را در سطح کارکنان برگزار کنند و در مراسم متعدد مهرورزان و جلسات مناسبتی، تلاش جدی داشته باشند.

سرپرست واحد دامغان، دانشجو را در حکم فرزند یا خواهر و برادر خطاب کرد و گفت: با نهایت دقت باید در خدمت دانشجویان باشیم، تفکیک دانشجویان ضرورتی سازمانی است و استادان باید رعایت کنند و در موضوع مناسب‌سازی فضا و کار مشترک در محیط آزمایشگاه‌ها و کارگاه‌ها هم باید دقت بیشتری لحاظ شود.

رئیس دفتر نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان نیز در این جلسه از تلاش و پویایی دانشگاه آزد اسلامی گفت و دین مبین اسلام را با رویکرد شدّت مقابل کفار و اجانب و مهربان در برابر نیروی خودی معرفی کرد و یادآور شد: استفاده از مشاوره‌های سازمانی و تجربه‌های مفید سایر واحدهای دانشگاهی، می‌تواند راهگشای یک گروه منسجم به سمت اهداف متعالی باشد.

حجت‌الاسلام رضا کهساری افزود: حرکت‌های مبنایی ما باید تابع شرع و روایات باشد؛ زیرا  بنا به آیات قرآن، ضرورت دارد فعالیت‌های فرهنگی، تابع چهره تبلیغی رسول الله(ص) باشد و مبانی دینی و اخلاقی، کامل اطلاع‌رسانی شود و در مرحله بعد، باید تابع مقررات سازمانی بود.

وی تأکید کرد: در دانشگاه آزاد اسلامی، باید در اندیشه تقویت کیفیت بود و عوامل اجرایی باید تلاش کنند تا دانشگاه آزاد اسلامی در همه ابعاد بدرخشد به‌شکلی که در زمینه‌های علمی، دانشگاهی و اسلامی‌بودن باید به اوج کیفیت نائل آید و استادان، کارکنان و مدیران موظفند با احساس مسئولیت دقیق، تلاش کنند تا دانشگاه در همه رویکردها موفق باشد.

   1397/8/26 08:11    تعداد بازدید :  84

تعداد بازدید : 84
Rating: 0/10 (تعداد آرا 0 نفر )